İlk Meta Quest VR Başlığı için Destek Sona Eriyor

Meta piyasaya ilk sürdüğü Meta Quest sanal gerçeklik (VR) başlığı için resmi donanım desteğini sonlandıracağını duyurdu. Eurogamer‘ın haberine göre şirket, Meta Quest sahiplerine 31 Ağustos tarihinden itibaren cihazın herhangi bir güvenlik güncellemesi veya hata düzeltmesi almayacağını bildiren e-postalar gönderdi.

Meta ilk olarak Ocak 2023 tarihinde Meta Quest’e yeni özellikler eklemeyi ve ayrıca cihaz için Quest Store aracılığıyla yeni sanal gerçeklik uygulamaları yayınlamayı bırakmıştı.

Meta gönderdiği e-postada şunları söyledi: “Geliştirici tarafından desteklendiği sürece yeni uygulamalar indirebilecek ve mevcut uygulamalarınızı kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak gelecekte herhangi bir güvenlik açığının keşfedilmesi durumunda, doğrudan cihazda depolanan veya cihazdan erişilebilen özel veriler tehlikeye girme riskiyle karşı karşıya kalacaktır.”

Cihaz resmi olarak 2018 yılında Oculus Quest olarak duyuruldu ve Mayıs 2019’da 399 dolar başlangıç ​​fiyatıyla satışa sunuldu. Şirket, başlığın üretimini ise Eylül 2020’de sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir